Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plníme přání seniorům 2018

27. 4. 2018

Přihlásili jsme náš Domov důchodců do programu „Plníme přání seniorům“ (2018) podporovaného Diakonií ČCE, Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a hlavním organizátorem programu společností Sodexo Česká republika.

Naše přání bylo společně s několika dalšími vybráno z přihlášených domovů pro seniory z celé České republiky. A co že jsme si přáli? Požádali jsme o enkaustickou sadu včetně sklokeramické plotny, žehličky a ostatních pomůcek pro tuto formu tvoření pro naše klientky. Jaké bylo naše překvapení, když jsme byli vybráni a naše přání bude splněno. Co je enkaustika? Enkaustika je především skvělé relaxování s barvami. Malujeme barevným voskem, který se rozpouští na speciální enkaustické žehličce jako na paletě a potom se nanáší na nesavý papír, nebo na jiný podkladový materiál např. plátno. Barvy se navzájem promíchají a tím, že děláme různé pohyby žehličkou, dosáhneme zvláštních barevných i plastických efektů. Touto technikou lze tvořit nejen abstraktní obrázky, ale i celé krajiny, květiny, ornamenty a kompozice. Na tomto způsobu malování je úžasné to, že nemusíte mít žádné zvláštní výtvarné nadání, stačí trochu citu pro barvy a můžete tvořit. Takže budeme moci odložit naše prozatímní pomůcky (stará domácí žehlička) a naše klientky budou moci pracovat s pomůckami určenými přímo pro tuto metodu.

 

Abychom mohli pořídit tuto sadu je nutné sehnat 30 000,- Kč. Respektive jen polovinu, Sodexo přidá ke každému vkladu stejnou částku. Přispějete-li na přání 100 Kč, Sodexo automaticky vloží dalších 100 Kč a celkový příspěvek na přání bude dvojnásobný. Ve chvíli, kdy je na přání získán dostatek prostředků, může být splněno.

Pokud nám chcete pomoci dosáhnout cílové částky, prosím přispějte přímo na stránkách http://www.plnime-prani-seniorum.cz/cs/detail-prani/190-enkausticke-malovani

Děkujeme.

 

img_0004-kp.jpg